Jak wybrać dobrego optyka?

Wielu z nas zmaga się z problemami z widzeniem, jednak co należy zrobić, aby temu zapobiec? Pierwsza myśl to przebadanie wzroku i udanie się do salonu optycznego po wybór szkieł lub soczewek. Nie możemy zapomnieć o kilku bardzo ważnych radach, którymi powinniśmy się kierować, zanim wybierzemy specjalistę, do którego będziemy chcieli się udać. Poniżej przedstawimy Państwu kilka niesamowicie istotnych rad, o których należy pamiętać przed pierwszą wizytą u optyka.

Opinie  

Oczywiście, że powinniśmy kierować się opiniami wybierając salon optyczny. W Internecie możemy znaleźć wiele stron, np. fora, na których można porównać oceny różnych użytkowników okularów, oraz przeczytać dyskusje, jakie prowadzili nt. przeróżnych optyków, chociażby Optyk Ławrynowicz, który znajduje się w Olsztynie. To właśnie ludziom udzielających się na ten temat powinniśmy zaufać, ponieważ mają doświadczenie w noszeniu okularów i polecą kogoś, kto będzie rzetelnym specjalistą, który nie wyrządzi nam krzywdy. Jeśli tylko mamy taką możliwość, warto zapytać nawet kogoś z rodziny, lub po prostu znajomego, który nosi okulary czy nie zna kogoś, kto jest warty polecenia.  

Cena

Czy ceny są wyznacznikiem dobrego optyka? Niekoniecznie. Wiele salonów oferuje w swojej ofercie przepłacone, ale markowe oprawki, inne znowu tanie, lecz niestety nieznanego pochodzenia, wykonane z nietrwałych materiałów. W Olsztynie, salon optyczny Ławrynowicz, posiada wiele znanych, szanowanych i przede wszystkim dobrych jakościowo marek w swoim asortymencie, a co najważniejsze, nie zapłacą Państwo dużo za okulary. Ceny są wyważone, osoby i z mniejszym i większym budżetem znajdą coś dla siebie. 

Obsługa klienta 

Wszyscy pracownicy dobrego salonu optycznego wiedzą, że szacunek i obsługa klienta jest bardzo ważna, ponieważ po udanej wizycie zostaną poleceni i trafi do nich więcej osób. Porządny optyk nie pozwoli sobie na ignorancję ani nieuprzejmość w stronę zainteresowanego usługą. Pierwsze wrażenie zatem jest bardzo ważne, po wejściu do optyka powinniśmy czuć się komfortowo, a doradca powinien pomóc nam w wyborze oprawek oraz szkieł lub ewentualnie umówić nas na wizytę u okulisty, czyli lekarza, który zajmuje się badaniem wad wzroku. Należy jednak pamiętać o tym, że nasze wymagania również powinny zostać wzięte pod uwagę, w skład których wchodzą np. kolor oprawek czy ich kształt albo nawet rodzaj szkieł. Ważne jest, aby odpowiadać doradcy całkowicie szczerze i nie bać się wyrazić swojego zdania. Dzięki temu doradca będzie mógł dostosować pod nas okulary idealne.

Salon optyczny Ławrynowicz z siedzibą w Olsztynie oferuje przede wszystkim profesjonalną obsługę, która z chęcią zajmie się każdym zainteresowanym klientem. Możecie mieć Państwo pewność, że wasze oczy nie trafią w złe ręce, a nasza załoga zrobi wszystko co tylko może, aby czuli się Państwo u nas komfortowo i bezpiecznie. Prosimy jedynie o zaufanie, a w zamian gwarantujemy bardzo dobre doradztwo w sprawie oprawek, szkieł lub soczewek oraz badanie, które wykona specjalista wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt.